Letem kočičím světem :)

Dříve či později přijde po narození malých koťátek doba, kdy je čas na to stát se samostatným kočičím jedincem. Důležitým faktorem pro možnost odstavení koťátek je doba, kdy si zvykají na samotný příjem potravy. Většinou se začíná ve čtvrtém týdnu života, ale vše je relativní. V této době už koťatům nestačí pouze mateřské mléko a je čas na postupný odstav koťat. Koťátkům se většinou nějaký čas nabízí speciální mléko pro koťata, které je na trhu, nebo lze použít zředěné neslazené kondenzované mléko. Poté můžeme pokračovat s tvarohem, dětskou kaší a jak kočička roste, zvyšujeme postupně i porce.


Dalším zlomovým krokem v jídelníčku je okolo šestého týdne maso, buď mleté nebo velmi drobně krájené nebo namixované. Koťátka lze krmit i kočičími konzervami, které jsou pro koťátka určená. Koťata se po pár týdnech po narození stávají pro kočičí mámu přítěží. Situace jsou různé a mění se od vrhu k vrhu. Obecně se říká, že se koťata odstavují v sedmi týdnech jejich stáří. Některé matky mohou odstavení provést dříve, ale i mnohem později. Některá koťátka mají zoubky vyvinuté velmi rychle a jsou schopna sama spořádat potravu, jiná nikoli. Některé matky mohou pokračovat v kojení dokonce několik měsíců. Vše je rozdílné a odvíjí se podle tvorby mléka. V každém případě je ale nutné, aby se koťata stala samostatnými tvory, oddělila se od matky, zvykla si na všechna možná nebezpečí, která jsou na blízku a nebyla už nikdy v dospělosti bázlivá a nejistá.

 

Postupné odstavení tedy trvá od šestého do osmého týdne, koťata už sama jedí i sají mateřské mléko. Počet porcí už jsme postupně zvýšili na pět až šest dávek denně. Kotě by v této době mělo pravidelně přibývat na váze a také vydatně jíst. Plně odstavené koťátko bychom pak měli nechat na šesti malých dávkách jídla denně. Nezapomeňme na to, že odstavování musí být pozvolné, kotě si musí na tuhou stravu zvykat pomalu. Postupně je i dobré kočičku nechat zvykat na doplněk stravy, kterými jsou granule. Samozřejmostí je vždy dostatek čisté vody, kterou bychom měli často měnit.

 

Nejvíce vnímavá jsou koťátka od druhého do sedmého týdne života. V tomto věku ovlivní nejvíce znaků  chování v dospělosti. V malém věku je ještě stále společenská aktivita orientována zejména na matku, ale později se přenáší na sourozence. Kolem dvou týdnů věku už začínají trávit čas hrátkami a učí se společenským vztahům, které jim do budoucna umožní získat přítele. Při těchto hrách se pomalu seznamují se vším, co jim do té doby bylo neznámé, vše co je důležité a bude se jim do dospělosti určitě hodit.

 

Od doby osmi týdnů, kdy jsou koťata zvyklá na pravidelnou stravu, asi až do šesti měsíců porce upravíme na běžné krmení dvakrát denně. Snažíme se o pestrou stravu a nabízení různorodé potravy. Koťata si tak zvyknou na svůj oblíbený druh a nezačnou být vybíravá. Neměli bychom jim však nutit potravu, kterou násilně odmítají.

 


 

 

 

 


 

 

 

 zdroj: http://www.miciny.cz/

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8512"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
smileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley
smileysmileysmileysmiley
tattoo ink supplies Tattoo inks tattoo supplys Dragonhawk ink tattoo machine frames Luos handmade machines best tattoo power supply.
Fashion show Online dresses Juicy counter Geren ford plus size black party dresses American vintage Fashion clothing Fashion tv Retro.
tattoos machines tattoo supplies disposable tattoo tubes Luo's handmade machines tattoo guns Tattoo Box tattooing needles.
handmade tattoo machines Tattoo Kits disposable tattoo tubes Other ink best tattoo power supply Alloy Tattoo Grips tattoos machines.
Fashion in clothing Couture pictures Quinceanera gown Yes clothing dresses for evening dress shop Womens suits Prom dress Bridesmaids dresses.
TOPlist
KOČIČÍ NÁPADY
andie logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one