Letem kočičím světem :)
HRAČKY - obrázek

HRAČKY - obrázek

Brzy po tom, co si koupíte kočku zjistíte, že si dokáže hrát s čímkoliv. Ke hraní nepotřebuje žádné drahé hračky, ale bohatě si vystačí s obyčejnou kuličkou z alobalu. Ovšem kočce nestačí jen hodit hračku se slovy: ,,Hraj si“. Musíte se jí i ve hře věnovat.
Kočky jsou neuvěřitelně hravá zvířata a to od útlého věku až po stáří. Vydrží si hrát celé hodiny a jejich hra je připravuje na možný lov myší či ptáků.
Pokud jste rozhodnuti koupit Vaší kočce nějakou hračku, určitě Vám bude vděčna za obyčejnou napodobeninu myšky, se kterou si dokáže neuvěřitelně napodobit pravý lov. Dalšími oblíbenými hračkami u koček jsou různé kuličky, míčky a nejrůznější kulatá chrastítka (s těmi opatrně, kočka se chrastivého zvuku může bát). Mnoho koček potěší obyčejný hopík. Budou za ním nadšeně skákat a snažit se ho chytit dokavaď nepřestane skákat. 

 

 

 

Nedivte se, když se posadíte a Vaše kočka na Vás začne skákat a mňoukat. Dává na jevo, že jí něco chybí a tím něčím je obvykle hra. Postačí jí, když ji budete trošku honit, schovávat se a pak na ní odněkud bafnete a nebo když si uděláte obyčejnou mašličku z papíru a přivážete jí na vlnu či nějakou tkaničku a budete s ní kočku dráždit. Bude se jí to líbit a moc si s tím vyhraje. Pokud nejste přes den doma, nechte kočce volně ležet nějakou hračku aby se nenudila, nebo vezměte obyčejné vajíčko z kindervajíčka, nasypte do něj trošku rýže aby chrastilo, zavřete do něj šňůrku a silným magnetem provázek připevněte nejlépe na futra. Kočka si bude hrát a až bude unavená, půjde si lehnout.

 


Mezi další oblíbené hračky a zároveň hlavní potřebu kočky patří škrabací sloupek, jehož součástí je obvykle domeček, kde může kočka spát a odpočívat, škrabací kůl, který kočka potřebuje k údržbě svých drápků a plošinka, na které si může hrát. Existuje mnoho druhů těchto hraček. Záleží jen na tom, jaké máte finanční možnosti a kolik místa můžete této hračce ve svém bytě obětovat. Obvykle se tyto sloupky s příslušenstvím prodávají v rozmezí mezi 500- 1000kč, ale není výjimkou vidět i dražší.


Bezpochyby snem každé kočky, která žije v bytě je mít strom, kde by mohla šplhat a dovádět. I to je v dnešní době možné, ale je k tomu potřeba velmi velké místo. Tyto stromy a větve můžete sehnat ve zverimexu již složené, či koupit části a doma podle potřeby složit a nebo v lese uříznout větev a najít pro ni doma vhodné místo. Nejčastější umístění těchto hraček je přes roh místnosti, ale myslete na to, že takováto hračka musí být řádně upevněna, protože by si na ní vynalézavá kočka jen těžko po druhé hrála.zdroj: http://www.moje-kocka.cz/
25.10.2010 14:59:10
Andrea
TOPlist
KOČIČÍ NÁPADY
andie logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one