Letem kočičím světem :)

KOČIČÍ ZÁCHOD

KOČIČÍ ZÁCHOD - obrázek

KOČIČÍ ZÁCHOD - obrázek

Pokud žijete s vaší kočkou na venkově a má možnost volně bez zábran si vyběhnout ven, není zapotřebí jí někde v domácnosti zřizovat záchod.Pokud ale obývate byt a chcete si domů přivést  kočičího kamaráda, musíte takovou domácí toaletu pořídit.

Je důležité, abyste pro záchod vyhradili určité místo a později ho již neměnili. Kočka by ho sice našla, ale byla by z toho zmatená, možná by toaletu také přestala navštěvat, protože by mohla být se změnou nespokojená. Kočičí záchod bychom měli celý důkladně vyčistit alespoň jednou za čtrnáct dní, ale neustále bychom měli záchod kontrolovat a hrudky použitého steliva vyhazovat. K odstranění exkrementů potřebujete lopatičku, nejlépe plastovou, které jsou volně k zakoupení,ale bohatě Vám postačí obyčejná lopatička, se kterou si děti hrají na písku. Až budete kočce záchod čistit, myslete na to, že ho po odstranění steliva musíte důkladně vypláchnout horkou vodou.Na našem trhu jsou k mání mnohé typy kočičího WC, ne všechny jsou však stejně vyhovující.

 

Nízká plastová miska: Tento záchod není příliš drahý a je k sehnání skoro ve všech obchodech. Pokud má miska okraje zahnuté směrem dovnitř, je více vyhovující než kdyby miska byla bez zahnutých okrajů. Díky tomu, že jsou okraje zahnuté, je kolem misky minimum rozházeného steliva. Ovšem pokud máte kočku, která si po vyměnění záchodu bude chtít ve stelivu hrát a převalovat se tam, není tato miska vhodná. Další nevýhodou tohoto kočičího záchodu je to, že není seshora přiklopen a proto se z něj může šířit nepříjemný zápach. Pokud nechcete takovýto záchod kupovat, bohatě postačí, pokud kočce jako záchod dáte misku o rozměrech 40x50 cm a aspoň 15 cm vysokou. Pro tento účel je velmi výhodné například dno od klece pro křečka.


 

Krytý záchod: Tento druh kočičího záchodu je velmi šikovný. Díky tomu, že je seshora uzavřen, k rozházení steliva  okolo prakticky nedochází a zápach moči neproniká do celého bytu. Ovšem aby se Vaše kočka v takovémto záchodě cítila pohodlně, je potřeba vybrat typ vysoký minimálně čtyřicet centimetrů. Pokud by byl nižší, než je velikost kočky, kočka by do něj pravděpodobně nechodila a vytvořila by si svůj vlastní záchod. Tuto krytou kočičí toaletu pořídíte v každém obchodním domě či zverimexu zhruba za pět set korun.


 

Vhodné stelivo

Vhodné stelivo musí být přírodní a nesmí obsahovat azbest (ten by mohl zdraví Vaší kočky poškodit), musí výborně pohlcovat tekutinu, pokud bude hrudkovací, budete moci lepé vyndavat znečištěné stelivo.

Stelivo nasypte do kočičího záchodu tak, aby v něm kočka mohla ještě pohodlně hrabat, to znamená do výše maximálně deset cm.
zdroj: http://www.moje-kocka.cz/
25.10.2010 14:41:52
Andrea
TOPlist
KOČIČÍ NÁPADY
andie logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one