Letem kočičím světem :)
Misky - obrázek

Misky - obrázek

Misek na jídlo a pití existuje mnoho různých druhů a jejich výběr závisí na Vašem rozhodnutí, přesvědčení a v neposlední řadě především na finanční situaci.Misky z nerezu či z keramiky jsou velmi vhodné, protože se dobře čistí a hygiena co se týče jídla je v ohledu na stravování kočky velmi důležitá.Každá kočka by měla mít tři misky stále k dispozici. Nejmenší misku na vodu, kterou musíme pravidelně vyměňovat (pravda ale je, že kočka bude vždy radši pít vodu odstátou a proto na ní nesmíte být naštvaní, pokud bude pít vodu z podkvětníku). Dále dvě větší misky. První na masité jídlo jako jsou kočičí masové kapsy či konzervy a druhou na granule, ke kterým by měla mít neustále (stejně jako k vodě) povolený přístup.

Záleží jen na Vás jakou misku koupíte. Kromě velikostí misek máte ještě možnost vybírat, zda chcete misku se stojánkem, spojenou či jestli koupíte své kočce tác a na něj dáte tři libovolně poskládané misky.


Misky se stojánkem působí velmi hezky na pohled, ale Vaší kočce se z nich nemusí jíst  nejlépe. Z hlediska údržby jsou velmi vhodné, protože se dají ze stojánku kdykoliv vyjmout kdežto misky spojené můžou u Vás v bytě z části ušetřit místo, ale mají dvě hlavní nevýhody. První je, že se misky nedají čistit samostatně, takže když bude kočka mít něco v misce první, je prakticky vyloučené, že byste umyli jen jednu misku. Buďto obě nebo žádnou. Další jejich nevýhodou je, že se prodávají misky, které jsou spojené jen dvě, tudíž musíte kočce dát stejně třetí misku. Ale pokud se přece jen pro tyto misky rozhodnete, dávejte do spojených misek kočce granule a vodu protože je to nejlepší kombinace pro případné čištění, než kdyby se v mísách nacházelo maso. 


Asi po všech stránkách jsou nejlepší misky, které leží samostatně po jedné na tácu, protože je můžeme libovolně dle potřeby čistit bez závislosti na dalších miskách .
zdroj: http://www.moje-kocka.cz/
25.10.2010 12:43:24
Andrea
TOPlist
KOČIČÍ NÁPADY
andie logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one